sub

Információk, érdekességek

Nyugodtan fogyaszthatunk aszpartámot?

2013. december 15.

Nyugodtan fogyszthatunk aszpartámot?

A Nemzetközi Édesítőszer Szövetség (ISA) üdvözli az EFSA véleményét, amely ismét megerősítette, hogy az aszpartám fogyasztása biztonságos. 

Az EFSA tudományos szakértői újra alaposan megvizsgálták az aszpartámról és bomlástermékeiről szóló összes rendelkezésre álló adatot, és arra a következtetésre jutottak, hogy az aszpartám nem jelent biztonsági kockázatot a fogyasztók számára.

Ezért nem veszélyes

  • Az EFSA kijelenti: „Az Élelmiszer-adalékanyagokkal és Tápanyagforrásokkal foglalkozó Szakbizottságunk minden rendelkezésre álló adatot megvizsgált, és arra a következtetésre jutott, hogy az aszpartám fogyasztása a jelenleg érvényben lévő megengedhető napi beviteli érték mellett biztonságos.” Az EFSA vélemény arra is rámutatott, hogy „az aszpartám bomlástermékei természetes módon megtalálhatók más táplálékokban is, például a gyümölcsökben és zöldségekben.”

Akiknek óvatosan szabad csak alkoholt fogyasztani

2013. december 13.

óvatosan szabad csak alkoholt fogyasztaniA közelgő ünnepi időszakban az is elfogyaszt néhány pohárral, aki év közben csak ritkán iszik alkoholt. A kulináris élvezeteken túl, egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen italt választunk majd a karácsonyi menü mellé, vagy az újévi koccintáshoz. Néhány alkohol hisztamin tartalma ugyanis kifejezetten magas, így az arra érzékenyeknél panaszokat okozhat. 

Fejfájás, kiütés, hasmenés

A hisztamin intolerancia kiváltó oka a diamino-oxidáz nevű enzim csökkent termelődése a szervezetben. A hisztamin lebontását végző enzim hiányában a beteg, hisztaminban gazdag ételek fogyasztása után kellemetlen tünetek megjelenését tapasztalhatja: fejfájás, kiütések, viszketés, hányás, hasmenés, hasi fájdalom jelentkezhet – sorolja a jellegzetes panaszokat dr. Augusztinovicz Mónika  fül-orr-gégész orvos. A vörösbor hisztamin tartalma igen magas, emellett az alkoholos italok többsége fokozza a szervezet hisztamin termelését is, így igen gyakran járulnak hozzá a tünetek megjelenéséhez az arra érzékenyeknél.


Töltött káposzta, fasírt, spagetti, csokitorta: a fogyás titkai!

2013. december 09.

Nemrégiben megnyílt a Mannatural, Magyarország első nyers-vegán étterme, ahol a címben szereplő finomságok és még sok más étel egytől-egyig "élő", vagyis kizárólag nyers növényi összetevőkből készül a kirobbanó egészség jegyében. Mielőtt unalmas ízű füvekre és salátákra, valamint önsanyargató diétákra asszociálnál, sietünk leszögezni, hogy a Mannatural magyar ízlelőbimbókra hangolt fogásai olyan ízletesek és tartalmasak, hogy bárki megnyalja utána mind a tíz ujját!

Az itt készült termékek valóban tartalmazzák az ételek eredeti frissességét, zamatát és energiáját és az élettel teli ízeket is.

„A titok nyitja, hogy a készítés során nem veszünk el az ízekből semmit főzéssel, sütéssel, párolással, ugyanakkor a fűszerezéssel az ismert és a magyar konyhában is megszokott ízeket tudjuk elérni - csak sokkal egészségesebben.” – magyarázza Takács Ákos, a Mannatural szakmai vezetője, az ételek ízharmóniájának megalkotója.


6 hatalmas táplálkozási hiba, amit ne kövess el!

2013. december 08.

Egyszerűbb és célravezetőbb tartósan egészségesebb szokásokkal élni, mint utólag kigyógyulni betegségekből. Ez az evésre is igaz: inkább törekedj arra, hogy többnyire egészségesen étkezz ahelyett, hogy a táplálkozási hibákat később próbálnád kijavítani, amikor már esetleg komolyabb bajt okoztál magadnak. A túlsúllyal, az emésztési zavarokkal és az étrendi hibákból eredő tünetekkel sokkal nehezebb leszámolni, mint a testedért és az egészségedért felelősséget vállalva helyesen táplálkozni.

Mik a leggyakoribb és legsúlyosabb táplálkozási hibák?

1. Túl sokat enni
Gyakran előfordul, hogy a tányérunkra nagyobb mennyiség kerül, mint amire a szervezetünknek szüksége van, de azért azt a néhány falatot csak nem hagyjuk ott. Ennek gyökere gyakran a téves nevelés, sok embert már gyerekkorában arra szoktatnak, hogy mindent egyen meg, akkor is, ha már nem éhes, vagy például, hogy a húst nem szabad otthagyni. Ez a minta azonban hozzászoktatja a szervezetet ahhoz, hogy mindig többet egyen, mint amire ténylegesen szüksége van – a gyomrot pedig feleslegesen túlterheli.  Az a néhány plusz falat pedig hosszú távon igencsak sokat jelent, hiszen ezzel a szokással gyakorlatilag mindig többet viszünk be, a szervezet pedig hamar átáll a raktározó üzemmódra.


Melyik diétát válasszam? - A 6 diétázó alaptípus. Így csináld helyesen!

2013. december 07.

Koplalsz, diétázol, betartod a szabályokat, naponta sportolsz, vagy legalábbis eleget és mégsem fogysz, sőt inkább felkúsznak a kilók, ha megeszel egy szelet süteményt? Teljes diétakörkép a legfontosabb vétségekkel, melyet magad ellen elkövethetsz! Hogyan védd ki a bakikat?

Koplalsz, rengeteget sportolsz, de mégsem fogysz ?
Oka: Nincs elég Kcal, azaz energia beviteled, rosszkedv, depresszeió kíséri, nincs kedved sportolni, negatív gondolatok jelennek meg, lelassulsz, enerválttá válsz, feladod és ismét visszatérsz rossz szokásaidhoz.

Rengeteget sportolsz és mégsem fogysz. 
Táplálkozásodat is változtatsd meg!


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...207208209...297