


Információk, érdekességek
Arc a télben - bőrvédelem hideg ellen
2023. február 10.
Csikorog a tél, egy rinocérosz arcbőre is kirepedezne, hát még egy nőé, aki kénytelen kimenni ebben a szörnyű hidegben! A szokásos arckrémünkből vakolatréteget próbálunk húzni, de ez sem nem elég, sem nem kényelmes. Mit tehetünk, ha a mínuszok kicsípik, töredezetté teszik bőrünket?
A fűtött, légkondicionált irodák, lakások, vásárlóhelyek levegője önmagában sem tesz jót a bőrnek, ám ha ki-be szaladgálunk a meleg és a hideg helyek között, bizony az arcbőrünk kellemetlen tapintású, tónustalan lesz, és korábban öregszik.
Mit tehetünk?
- Párásítsuk a lakást, a szobát, az irodát. Egy csinos szobai szökőkút, vagy egy jó minőségű párologtató, de legalább egy párologtató edény a radiátoron, mindenképp jót tesz!
- Neveljünk növényeket! A növények a lakás, iroda levegőjét harmóniába állítják. A tél amúgy is alkalmas a benti növényekkel való gondos törődésre!
- Ne mossunk arcot szappannal! Használjunk lemosó krémet, tonizáljuk a bőrt, majd kenjük be az alábbi pakolással, vagy egy zsírosabb, télre ajánlott arckrémmel.
- Különösen figyeljünk az alapozókrém minőségére, hiszen ez télen erősebben felszívódik, jobban rongálhatja a bőrt.
- Az arckrém választásánál figyeljünk arra, hogy a csípős, hideg idő igen gyakran tiszta, ragyogó is. Ha a nap süt, ugyanúgy UV védelemmel rendelkező krémre van szükség, mint nyáron!
- A téli kádfürdők párája jót tesz az arcnak, érdemes a kádban aromafürdőzni, közben arcunkat egyszerűen egy zsíros krémmel bekenni és egy kicsit nedves törölközővel 10-15 percre letakarni, relaxálni.
Természetes pakolás hideg időben
Töröljük át arcunkat friss citromlével, ami enyhe gyümölcssavasságával üdébbé, tónusosabbá változtatja bőrünket, majd irány a konyha – egy kis téli varázslatra! Egy kisebb banánt keverjünk össze egy teáskanál tejföllel egy teáskanál mézzel, egy picike citromlével, majd pépesítsük. Csepegtessünk hozzá hidegen sajtolt olíva olajat, vagy ha van odahaza, akkor jojoba olajat. A keveréket szépen vigyük fel az arcunkra, a nyakra és a dekoltázs vonalára, hagyjuk hatni, míg kicsit ki nem szárad, majd szépen öblítsük le. Az arcbőrt ragyogóvá teszi. Minden bőrtípusra ajánlott, de sajnos egyszerre el kell használni!
A fürdőszobai eszközök szavatossága
2023. február 05.
A sminkhez és a testápoláshoz használt kozmetikumokat is időnként át kell vizsgálni, s a nem megfelelőt, esetleg a lejárt szavatosságút kidobni.
Kozmetikumok szavatossága
Azokon a kozmetikumokon, amiknek a szavatossági ideje 30 hónap alatti, jelölik, meddig őrzik meg minőségüket. A pontos dátumot általában egy homokóraikon mellé nyomtatják. Minden más terméknél a lejárati időt a felbontástól számítják. Az ilyen kenőcsöstégelyeken jelölik, hány hónapig használhatóak fel. A „6 M” jelölés azt jelenti, hogy minőségét megőrzi a felbontástól számított 6 hónapig.
Rúzsok
A rúzsok szavatossági ideje 24 hónap is lehet. Minél nagyobb arányban tartalmaznak bőrápoló összetevőket, annál rövidebb a lejárati idejük. Ennek oka az, hogy azok gyorsabban avasodnak. Emiatt a matt termékek lejárati ideje sokkal hosszabb.
Borotva
A bőrgyógyász javaslata nedves borotválkozáshoz: a pengéket 14 használat után cserélni kell. Napi borotválkozás esetében ez azt jelenti, hogy kéthetente új pengék kellenek. A tiszta és jó állapotú pengék nagyon fontosak. Az elhasználódott pengékre baktériumréteg rakódik, ami borotválkozás során olykor szőrtüszőgyulladást okozhat.
Szempillaspirál
Minden egyes használatkor a szempillaspirál tokjába levegő kerül. Ezáltal a szempillafesték baktériumokkal keveredik, így fájdalmas szemirritációt okozhat. Ezért a szempillafestéket 10-12 hetente le kell cserélni. Amennyiben a termék már korábban csomósodik, vagy változik az illata, azonnal ki kell dobni.
Fogkefe
Függetlenül attól, hogy elektromos vagy manuális fogkefét használunk, a fogkefét vagy a cserélhető fejet 3 havonta cserélni kell. Fertőzéses nátha, vagy szájüregi gyulladás esetén már sokkal hamarabb. Természetesen akkor is, ha a sörték eldeformálódnak.
A narancsbőr valódi okai
2023. február 03.
Felmerült már benned, hogy miért mindig csak a nők panaszkodnak a narancsbőrük miatt? Persze, vegyük figyelembe azt is, hogy a férfiak általában nem beszélnek a kozmetikai problémáikról. Itt azonban más áll a háttérben.
Kiket érint a narancsbőr?
A nőknél valóban sokkal hamarabb és súlyosabban alakul ki narancsbőr. És az is igaz, hogy a probléma sokkal több nőt érint, mint férfit. A narancsbőr már-már másodlagos női nemi jellegnek is tekinthető, hiszen a felnőtt nők legalább 90%-át érinti, férfiaknál viszont szinte soha nem fordul elő. Ennek okai egyrészt az eltérő hormonális folyamatok, másrészt a nők bőrének különleges szerkezete.
Narancsbőr és a kialakulásához vezető út
De ne szaladjunk annyira előre. Ahhoz, hogy a narancsbőr ellen hatékonyan tudd felvenni a harcot, fontos megértened, hogy mi is pontosan a narancsbőr, valamint azt, hogy a kialakulásához milyen alapvető tényezők járulnak hozzá. A narancsbőrt nagyméretű zsírsejtek alkotják, amelyek rengeteg zsírt és salakanyagot raktároznak. A hatalmas zsírgolyók a bőr megnyúlt kollagénrostjai közt áttüremkednek, így kívülről is jól láthatóvá válnak, egyenetlenné téve a bőrfelszínt. Ezt felnagyítva úgy képzelhetjük el, mint a kötözött sonka felszínét, ahol a merev fonalak között kitüremkedik a sonka anyaga.
Ha ezt olvasod elkönyvelheted magadban, hogy a zsírsejtek megkisebbítése megoldhatja a problémát, pedig az csak másodlagos, ha ugyanis a sonkát sokkal sűrűbb hálóval fognánk össze, nem türemkedhetne ki semmi. A kötőszövet szerepe tehát sokkal fontosabb, mint gondolnád. De térjünk is vissza a nők és férfiak eltérő bőrszerkezetéhez.
A férfiakétól eltérően a női kötőszövet (bőr) lazább szerkezetű, tehát a nőknél a kötőszöveti rostok távolabb helyezkednek el egymástól, ráadásul a rostok lefutása is eltérő. Így a megnövekedett zsírsejtek könnyebben ki tudnak türemkedni, ami által a bőr felszíne könnyen hepehupássá válik.
Nők esetén biológiai szempontból azért lényeges, hogy eltérő kötőszövettel rendelkezzenek, mert ez teszi lehetővé, hogy terhesség alatt a bőr könnyen tudjon nyúlni a pocak növekedése során. Sajnos ennek folyománya, hogy a narancsbőrre való hajlamosság egyértelműen a női nem életét keseríti meg.
Gondolj csak bele! A férfiak is épp úgy táplálkoznak vagy éppen sportolnak, de még sincs narancsbőrük. Ennek oka, hogy a kötőszövetük erősebb, ami nem engedi, hogy a zsírsejtek kitüremkedjenek.
Nőknél a lazább kötőszövet hasznos a baba kihordása idején, mert a bőr szépen tud tágulni, azonban a további életszakaszokban már hátrányként jelenik meg. Emiatt a laza kötőszövet miatt figyelhetjük meg azt a jelenséget is, hogy a vékony testalkatú modelleken és az élsportoló nőkön is épp úgy lehet látni narancsbőrt, de az elhízott férfiakon nem igazán. A női nemi hormonok hatására ráadásul a medencetájékon, a combokon és a hason könnyebben halmozódik fel a felesleges zsír, épp ezért a narancsbőr is ezeken a területeken jelenik meg legelsőként.
Gyakran ébredsz fáradtan? 4 dolog, ami megzavarhatja az álmunkat
2023. február 01.
Az ágyunk a béke és a nyugalom szigete, ahová lefekszünk egy nehéz nap után kipihenni a fáradalmakat. Olykor olvasunk vagy filmet nézünk benne, de mindenképp azt a célt szolgálja, hogy lazítsunk. Kellemetlenül érhet hát, ha valamilyen oknál fogva nem tudunk aludni, ha reggel arra ébredünk, hogy ismeretlen eredetű csípések borítják a testünket, vagy éppen arra, hogy fáj a vállunk. A kialvatlanságnak tehát több oka lehet, lássuk, melyek a leggyakoribbak!
A szervezetünknek mindenképp szüksége van regenerálódásra úgy fizikailag, mint szellemileg. Az alvás ugyanolyan létszükséglet, mint az evés vagy az ivás, így nélküle nem tudnánk sokáig életben maradni. A megfelelő mennyiségű és minőségű pihenés által tudunk teljesíteni a mindennapokban. Ha kialvatlanok vagyunk, nem lesz igényünk arra, hogy a kötelező teendőkön túl bármit tegyünk, így kimarad a sport, a barátokkal való találkozás és a szórakozás is. Ezen felül mentálisan is legyengít bennünket a kialvatlanság, de immunrendszerünk is gyengébb lesz általa.
4 dolog, ami megzavarja álmunkat
Az alváshoz szükségünk van nyugalomra és kényelemre, de ha ezek megvannak, akkor sem feltétlenül alszunk jól. Ha álomba is szenderülünk, sok esetben felébredünk és nem tudunk visszaaludni, vagy éppen el sem alszunk. Ennek számos oka lehet, melyeken akár változtathatunk is!
24 apró merénylet a szépség ellen
2023. január 29.
Íme, a 24 leggyakoribb bűn, amit elkövetünk a szépségünk ellen. Elsőre apróságoknak tűnnek, de gyakran hetekig-hónapokig vagy élethosszig tartó problémát lehet velük okozni.
Ne dörzsöld a szemed! A kezeddel kórokozókat vihetsz a szemedhez, valamint a szemed kivörösödik, ami csúnya! A dörzsökés helyett hunyd be a szemed és helyezd elé két tenyeredet. Ez megpihenteti a fáradt szemeket.
- Ne ülj görbén, sőt ne is járj görbén! Tönkreteszi a hátadat, fájni fog.
- Ne szedd ki a szemöldöködet, pláne a szempilládat ne piszkáld. A szempilla nem nő vissza, a szemöldök is iszonyúan sokára. A szemöldök nélküli ember pedig ronda. A csak megrajzolt szemöldök pedig nem hogy nem divat, egyenesen ciki!
- Ne ropogasd ujjaidat! A stressz, az idegesség jele.
- Ne vidd túlzásba a testápolást, ne kend-fend magad percenként újabb és újabb kozmetikumokkal. Próbáld kialakítani bőrödnek megfelelő testápolásodat.
- Ne nyalogasd folyton az ajkaidat... Az ajkad kicserepesedik, kireped. Használj szájfényt vagy ajakírt.
- Ne radírozd túl gyakran a bőröd! 10 naponta elegendő, ennél gyakoribb arcradírozás elvékonyítja, kiszárítja a bőrt.
- Ne matass a kezeddel folyton az arcodon. A bőröd elzsírosodik, elfertőződik, pattanásos lesz.
- Ne vigyük túlzásba a hajmosást, vagy a hajápolást - vannak akik a fésülködést, mások a hajápoló szerek használatát túlozzák el. A hajnak nem tesz jót ez a túlzott figyelem.
- Ne fogd össze mindig szoros lófarokba a hajad! Kerüld a befőttes-gumit és a fejre szorított hajviseletet. Engedd szellőzni a hajad.
- Ne fogdosd, vagy gyűrögesd folyton a hajad!
- Ne hanyagold el a hajkefédet, fésüdet, körömápoló eszközeidet, smink és testápoló eszközeidet!
- Ne vágjuk le a körmünkről a bőrt! Védjük a körömágyat.
- Ne rágd a körmöd!
- Ne nézd le a napsugárzás hatásait! Használj napvédő faktoros termékeket még télen is!
- Ne hunyorogj, vagy tikkelj. Ha ez a problémád, keresd fel a kineziológust, pszichológust.
- Ne használj lejárt szavatosságú kozmetikumot, pláne ne csak azért, mert valamikor drága volt. Ha valami lejárt, akkor fogd és dobd ki!
- Ne hagyd éjszakára a sminket az arcodon! Tisztítsd meg minden este a bőrödet megfelelő lemosószerekkel! Soha ne aludj el sminkben!
- Ne használj magában fedőlakkot a körmödre! Mindig alapozz un. "bázislakkal" és erre húzd rá a fedőlakkot - az eredmény szebb, tartósabb és sokkal jobbat tesz körmödnek.
- Ne nassolj este, vagy a TV előtt. Az édességek, chipesk a lehető legrosszabbak az egészségnek és a bőrnek!
- Ne tépd a hajad, ha nedves! Használj inkább hajápoló szereket.
- Ne nyomkodd ki a pattanásokat - pláne ne koszos kézzel, körömmel!- Kend be erre a célra való kenőcsel, vagy menj kozmetikushoz!
- Ne sminkelj szélsebesen, például autóban. Ez soha nem szokott jól sikerülni, a restaurált smink többnyire feltúrosodik, ronda lesz.
- Ne hordj hidegben olyan ruhát, amiből kivan a derekad. Ez nem csak felfázást, de akár meddőséget is okozhat. Gondold meg, amikor felöltözöl!
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...212223...123