sub

Információk, érdekességek

EFT - kopogtató módszerrel a boldogságért

2014. május 03.

Furcsa, mégis hatásos gyógymód lelkünk problémáira az EFT. Hogy mi ez? Finom kopogtatások a test meghatározott pontjain és néhány megerősítő mondat.

Paulát az elmúlt tíz évben szinte napi rendszerességgel rettenetes fejfájás, szörnyű migrén és álmatlanság kínozta. Gyakorlatilag állandó fájdalommal küszködött. A kapott migréngyógyszer és altatószer ellenére is szinte hetente kötött ki a kórház sürgősségi osztályán.

Paulaa gyógyszerek szedésén kívül olyan életmódbeli változásokat is véghezvitt, amelyek bizonyítottan segítettek más, hasonló problémával szenvedő embereknek. Gluténmentesételeket kezdett fogyasztani, elhagyta étrendjéből a különféle húsokat és a tejtermékeket, odafigyelt a rendszeres alvásra és táplálék-kiegészítőketkezdett fogyasztani –mindhiába. Rettenetes fejfájása sehogy sem akart enyhülni. Orvosa végül elküldte egy EFT-specialistához, „kopogtatóhoz”. Az orvos és a páciens egyaránt kételkedtek a módszer hatásosságában, de eljutottak arra a pontra, hogy szinte bármit kipróbáltak volna a siker reményében. Ekkor a kezelések hatására Paula már gyógyszerfüggő volt.


Miért van egyre több bőrrákos?

2014. április 29.

bőr rákÖtszörösére emelkedett a rosszindulatú bőrrák előfordulási aránya Nagy-Britanniában az 1970-es évek óta - mutatta ki a Brit Rákkutató Intézet jelentése. 

Évente több mint 13 ezer embernél alakul ki rosszindulatú bőrrák ma, míg az 1970-es évek közepén körülbelül 1800 páciensnél diagnosztizáltak melanomát évente - adta a hírül a BBC hírportálja.

A nyaralás és a szolárium a legfőbb okok

A jelentés szerint a drámai emelkedés oka részben az 1960-as évek óta egyre népszerűbb európai nyaralások, de a szoláriumok elterjedése is hozzájárult a tendenciához.


Főként nőket érint: a Raynaud-jelenség

2014. április 26.

Viszonylag gyakori, a lakosság 5-8 százalékánál fordul elő az ujjak zsibbadásával, elfehéredésével járó betegség, mely jelentkezhet önállóan, vagy egyéb kórképek kísérő tüneteként. 

A betegség két típusa

Primer Raynaud-szindróma esetén a tünetek önállóan fordulnak elő, a secunder Raynaud-szindróma esetében a panaszok más kórkép részeként jelentkeznek. A tünetek mindkét esetben a véráramlás zavarával függnek össze – magyarázza a különbségeket és a hasonlóságokat dr. Smajda Zsuzsanna immunológus, az Immunközpont orvosa. Főként a hideg, de előfordulhat pszichés, érzelmi megterhelés hatására is, hogy a kezek és a lábak vérellátása lecsökken, minek következtében az ujjak elfehérednek és zsibbadás, fájdalom jelentkezik. A legtöbb esetben mindez csak rövid ideig tart, a véráramlás helyreállását követően az ujjak ismét visszanyerik normál kinézetüket.


Vérnyomásprobléma is állhat a fülzúgás mögött

2014. április 24.

fülzúgásA fülzúgás gyakori tünet, melyet szinte minden ember többször is megtapasztal élete során. Bár leggyakrabban ártalmatlan, ám ha többször, hosszabb időre is visszatér, akkor érdemes utánajárni a problémának, hiszen vérnyomásprobléma is állhat a hátterében. Dr. Kapocsi Judit tanárnő, a Trombózisközpont magas vérnyomás specialistája elárulja, miért okozhat a hipertónia fülpanaszokat, illetve, hogy miként lehet orvosolni a problémát. 

Egyetlen tünet, szertágazó okok

A fülzúgásnak az esetek többségében senki nem tulajdonít nagyobb jelentőséget. Ez elsőre nem is baj, hiszen bárkivel előfordulhat, gondoljunk csak egy hegyvidéki utazásra, vagy arra, hogy egy hangos helyről kijövünk. Persze általában hamar elmúlik ez a kellemetlen tünet, ám vannak olyanok, akiknél különösebb provokáló tényező nélkül lép fel a probléma és hosszú idő után sem múlik el, sőt, előfordulhat, hogy szédülés és tarkótáji fejfájás is kapcsolódik hozzá. Ilyenkor célszerű kideríteni a zavar hátterét, hiszen egyrészt komoly betegségekre hívhatja fel a figyelmet, másrészt megfelelő kezelés nélkül bizony nehéz lesz megszabadulni tőle.


Parkinson-kór, a folyamatosan változó betegség

2014. április 14.

Parkinson-kórA Parkinson-kór fokozatosan előrehaladó idegrendszeri megbetegedés, ami Európában közel 1,2 millió embert érint. Legtöbbször mozgással kapcsolatos panaszok jellemzik, ezek közül legismertebb a nyugalmi állapotban jelentkező remegés. Gyakoriak a mozgáshoz nem köthető panaszok is, mint például fájdalom, alvászavar és hangulatzavarok. A betegséget jelenleg nem lehet meggyógyítani vagy megelőzni, azonban az orvostudomány folyamatos fejlődésének köszönhetően gyógyszeres kezeléssel a tünetek jól kezelhetőek. 
 
Nyugalmi állapotban jelentkező kéz- és lábremegés, az izommerevség, lelassult mozgás és kommunikáció, ez csupán néhány azon kellemetlen tünetek közül, amik megnehezítik a Parkinson-kórban szenvedő betegek mindennapjait. A betegeknek nem csupán a saját testükkel kell megküzdeniük, hanem a környezetükkel is, azokkal az emberekkel, akik nincsenek tisztában a Parkinson-kór jeleivel.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...141142143...239