sub

Információk, érdekességek

Gyógyító növények

2005. november 19.

Amikor végleg befellegzett a nyárnak és beköszöntött a nyálkás, bõr alá bújós, hûvös õsz, mindenkinek megváltozik a közérzete, a hõérzete. Jönnek az õszi nyavalyák, a megfázás, az influenza és egyéb légúti betegségek. Régi népi hagyomány szerint ilyenkor bodzaszörpöt vagy bo-dzateát kell inni, mert ezek erõsítik a szervezetet és „kihajtják az emberbõl a salakot”.

Egészséges szoftverek

2005. november 18.

Magyarországon százezrek töltenek napi 6-8 órát a számítógép elõtt. Csakhogy az emberi szervezet egyáltalán nincs felkészülve arra, hogy ilyen tartósan és intenzíven éljen együtt egy briliáns, de mégis érzéketlen géppel. Az egészséges használat azonban megtanulható.

A számítógép sok tekintetben gyorsabb, okosabb, pontosabb, megbízhatóbb, mint az ember, de nagyon sok kárt is okozhat a szervezetben. A hosszú ideig tartó, merev ülés nagyon igénybe veszi az izmokat és a csontokat, de káros az is, hogy a szem a képernyõre mered, idõnként ugráló mozgást végez. A számítógép a vizuális feldolgozó rendszert is túlterheli. A képernyõ elõtti munkavégzés ártalmait húsz éve kezdték komolyabban kutatni. Kiderült, hogy a számítógépet használók az összetett terhelés miatt nagyon gyorsan elfáradnak szellemileg és fizikailag is. A szemnek egyszerre kell alkalmazkodnia az éppen feldolgozott szöveg, a billentyûzet és a képernyõ távolságához.


Szép és egészséges

2005. november 17.

A sütõtök õshazája Közép- és Dél-Amerika trópusi vidéke, állítólag texasi és mexikói indiánok termesztették ültetvényeiken.

 

Az átlagban 6-8 kilós növényt hazánkban is régóta termesztik.

 

A nagydobosiak például – 1998-óta – minden év szeptemberében egy hétvégét sütõtökük népszerûsítésének szentelnek.


Elhamarkodott döntések

2005. november 15.

Ma Magyarországon minden második házasság válással végzõdik – évente több tízezren élik át ezt a traumát. A lélekgyógyászok szerint a válás a második legnagyobb krízis, ami érheti az embert. A legsúlyosabb az, amikor egy nagyon szeretett személyt ragad el tõlünk a halál. Mégis, mintha alábecsülnénk az elválás súlyát, mintha nem vennénk elég komolyan. Sem akkor, amikor felhõk gyülekeznek házasságunk egén, de még meg lehetne menteni a közös életet, sem akkor, amikor meghozzuk a döntést és beadjuk a válókeresetet.

Tanulás – a tudás alapú társadalomban

2005. november 15.

“Tanulás” – nem sok olyan dolog van, ami a mai “tudásalapú társadalomban” nagyobb jelentõséggel bírna. Gyakran szóba kerül a tömegkommunikáció különbözõ csatornáin keresztül, de nagyon sok családban is rendszeresen visszatérõ témaként szolgál. “Tanulj, hogy sokra vidd az életben!” – hangzik el sokszor, s talán nem minden alap nélkül.Bár nem mindenki gondolja ezt így, hiszen Robert T. Kyosaki és Sharon L. Lechter “Gazdag papa, szegény papa” címû mûvében olvashatsz arról hogy a mai (pénzközpontú) világban egyáltalán nem biztos, hogy az lesz hosszútávon a sikeresebb, aki sok-sok évet az iskolapadban tölt.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...153154155...163