sub

Információk, érdekességek

5+1 tipp a szép lábakért

2020. augusztus 07.

Fotó: gettyimages.com

Beszerezted életed nyári cipőkölteményét, és alig várod, hogy felvonulhass benne, ám a reggeli rohanásban észre sem veszed, hogy a szabadon hagyott lábfejed milyen kiábrándító látványt nyújt. Amit eddig a zárt cipők jótékonyan elfedtek, nyáron többé nem takarja semmi, és nem érted, hogy az érdeklődő szemek mit vizslatnak a lábadon…

Ilyenkor persze megfogadod, hogy megveszed a legdrágább lábápolási szereket, pedig naponta pár perc és néhány apró trükk is elég a szép eredményhez. Arról nem is szólva, hogy valamilyen különös oknál fogva meglepően sok pasinak fontos az esztétikus női lábfej… A Parasoftin most összegyűjtött 5+1 tippet az elragadó lábakért.

A nyári időszakban általában kizárólag a bőrvédelemre koncentrálunk, és szinte észre sem vesszük, hogy a lábaink mennyivel kedvezőtlenebb feltételeknek vannak kitéve, mint a zárt cipős időszakokban. Egy kis odafigyeléssel azonban könnyen egészségesen, frissen és gyönyörűen tarthatjuk lábainkat a legnagyobb melegben is.

1. Rendszeres hidratálás: kulcslépés a megfelelő lábápolásban. Mint ahogy testünk többi része, a talpunk is könnyen veszít vízkészletéből, ha nem figyelünk a folyamatos pótlásra. A zuhanyzás utáni hidratálással azonban könnyen elkerülhetjük a nem kívánatos bőrszárazságot, mely leginkább a sarkon feltűnő, és határozottan rontja az összképet.

2. Le a bőrkeményedésekkel! Nincs bosszantóbb, mint a strandra menetel előtt szembesülni az utálatos bőrkeményedésekkel a talpakon. Szerencsére a bőrhámalasztó zoknikkal könnyedén elkerülhetjük az ilyen helyzeteket, ezek ugyanis eltüntetik az elszarusodott réteget, és bababőrt varázsolnak. Érdemes a zoknit már 10-14 nappal strandolás előtt bevetni, hogy az elhalt hámsejtek garantáltan eltűnjenek, és csak a bársonyos, puha láb maradjon.


Bőrápolás napozás után

2020. augusztus 06.

A nyári időszakban, amikor gyakran hosszú ideig tartózkodunk a napon, a megszokott arckrémünk, testápolónk helyett napozás utáni készítményt tanácsos használnunk. Számos előnnyel jár, mivel többek közt ellensúlyozza a bőrön tapasztalható napkárosodást, és rendszeres alkalmazás mellett növeli a lebarnult bőrszín tartósságát. De mit kell még tudnunk ezekről a szerekről? Összegyűjtöttünk néhány hasznos információt.

Fotó: pixabay.comMíg kihasználjuk a vakációt a pihenésre, napozásra, az utóbbi sajnos a bőrünknek nem biztos, hogy javára válik. A nap UVA és UVB sugarai megváltoztatják a bőr hámrétegét, és károsítják a bőrsejteket. Tudnunk hogy még fényvédő krém használata mellett sem védett a bőrünk 100%-ig. Ezért ajánlott minden napozás után speciális bőrápolót használni bőrtáplálás és rehidratálás céljából.

A napozás utáni termékek a leggyakrabban kevesebb összetevőt tartalmaznak, mint a hagyományos testtejek. Ezek azonban célzottan kiválogatott hatóanyagok keverékéből állnak, melyek a napsütésre többé-kevésbé érzékeny bőrterületek esetleges károsodásának helyreállítására alkalmasak.

Ami a használatukat illeti, ügyeljünk arra, hogy csak a bőrre tapadt sótól, klórtól vagy a napvédő krémek vegyi anyagaitól megtisztított bőrön alkalmazzuk a napozás utáni szereket. Két lehetőség kínálkozik a bőrtisztításra: egyszerű öblítés tiszta vízzel, vagy egy megfelelő, a bőrt kímélő készítmény alkalmazása. Ilyen lehet a micellás víz vagy az olajos sminklemosó az arcra, illetve szappanmentes gél a testre. Szükségtelen a napozás utáni készítményt vastagabb rétegben felvinni a bőrre. Elegendő, ha veszünk egy jó diónyit belőle, majd egyenletesen bemasszírozzuk a bőrbe, lehetőleg reggel és este is,

8 ok, amiért érdemes napozás utáni készítményeket használni:

  • A napozás utáni szerek bőröregedés-gátló tulajdonságúak

A napfény által kiváltott bőröregedési folyamat ellen a napozás utáni szerek antioxidánsokat (főleg E-vitamint) tartalmaznak, melyek nagyon hatékonyak az UV sugárzás káros hatásainak megelőzése szempontjából. Bővelkednek még bőrregeneráló hatóanyagokban (fragmentált hialuronsavban, peptidekben). Ezek stimulálják a fibroblasztokat, így a kollagén és elasztin kötőszöveti rostok termelődését (amelyek károsodnak az oxidatív stressz, különösen a napfénynek való kitettség hatására).


Hölgyek réme: a narancsbőr

2020. augusztus 01.

Tapasztalatok szerint a drasztikus fogyókúrák, amelyeket a hölgyek nagy része időnként folytat, egyáltalán nem segítik a narancsbőr elleni harcot. A hirtelen testsúlyvesztés ugyanis még inkább fellazítja a bőr alatti szöveteket. A cellulit egyébként sem csak a túlsúlyosak problémája. A sportolók többségének azért nincs cellulitise, mert náluk az edzett izmok védik a kötőszövetet.

Fotó: gettyimages.comKezdeti stádiumban a cellulit csupán akkor észlelhető, ha az említett testtájakon a bőrt ujjainkkal összecsípjük. Ilyenkor még viszonylag kis energiával, rendszeresen végzett, jól megválasztott tornagyakorlatokkal, masszázzsal, megfelelő táplálkozással egyszerűen és eredményesen kezelhető. Súlyosabb formában már betegségnek számít, mert vérkeringési zavarokhoz is vezethet.

A narancsbőr kialakulásához az alapot mindenképpen a gének és a hormonok adják. A nők feladata a gyermekek kihordása, s a serdülőkor után a csípő, a has s a combok tájékán lerakódó párnácskák tulajdonképpen a magzat védelmére hivatottak. A mozgáshiány, az ülő életmód, a szervezet számára terhet jelentő ételek fogyasztása, a súlytöbblet csak rátesznek erre a genetikailag meglévő hormonális alapzatra.

A laza kötőszövettel, rossz vérkeringéssel rendelkezőknek a kocsonyás, zsíros lerakódásokat nagyon nehéz kivédeni. A férfiak kötőszövetének rácsos rostszerkezete jobban megakadályozza a kitüremkedéseket, őket ez a – tulajdonképpen csak önbizalmat romboló – esztétikai probléma kevésbé fenyegeti. Hormonok hatására azonban náluk is kialakulhatnak ilyen lerakódások.

Mivel a narancsbőr kialakulásában többféle tényező játszik szerepet, kezelésénél is csak a többoldalú támadás vezethet eredményre. A sikerért bizony folyamatosan és elszántan meg kell dolgozni. Az eredmény fenntartásához pedig biztosítani kell a vér- és nyirokkeringés ideális működését, mert csak megfelelő anyagcsere képes megakadályozni a folyadék és a méreganyagok felgyülemlését a kötőszövetben.


Orvosi tippek: így nyaraljunk idén is szabadon

2020. július 30.

Fotó: pixabay.com

Most, hogy berobbant az igazi nyár, és a szállodák is újra megnyitottak, egyre többen terveznek nyaralást. A hazai vendéglátók pedig mindent megtesznek azért, hogy a nyaralóknak gondtalan és élményekben gazdag kikapcsolódásban legyen részük kényelmes és biztonságos környezetben. Annak érdekében, hogy szabadon nyaralhassunk, érdemes betartani néhány szabályt – íme az orvos tippjei!

A hamisítatlan nyári idő beköszöntével egyre többen szeretnék hátuk mögött hagyni a több hetes bezártság emlékét. A vakációt azonban nemcsak a nyaralni vágyók várják izgatottan, hanem a szállodák is, amelyek igyekeznek megteremteni azt a pihentető és biztonságos környezetet, ahol vendégeik önfeledten élvezhetik a pihenést. Dr. Dunca Mircea Zoltán, a NaturMed Hotel Carbona orvosa néhány pontban foglalta össze, mire érdemes figyelni a nyaralás alatt, mit tehetünk mindannyian azért, hogy a vakáció az élményekről és a kikapcsolódásról szóljon.

  • Foglalás előtt tájékozódjunk a szálloda adottságairól, felkészültségéről

Ha létezik recept a tökéletes nyaraláshoz, annak legfontosabb hozzávalója a jó szervezés. A Carbona orvosa szerint, ha már ekkor minden apró részletre odafigyelünk, idén is szabadon élvezhetjük a nyaralást. Mindenekelőtt körültekintően válasszunk szállást. Keressük azokat a szálláshelyeket, ahol garantáltak a tágas terek, ezért a vendégek akár az étteremben, akár a medence körül is megfelelő távolságra lehetnek egymástól. Fontos szempont továbbá, hogy a szobákat és a közösségi tereket naponta többször takarítsák, és ahol lehet, kézfertőtlenítőt helyezzenek el.

Azok a szállodák például biztos befutók, ahol ózongenerátorral gondoskodnak a folyamatos tiszta, kórokozóktól mentes levegőről. Számos hotelben ezen felül orvosi háttér is biztosítja a felhőtlen pihenést, és adott az online bejelentkezés, így érkezéskor a recepciós pult előtt sem kell sorban állni. Mivel nyaralás alatt is szeretjük biztonságban érezni magunkat, első körben érdemes olyan szállást választani, amelynek felkészültségében megbízunk. 

  • Tervezzünk minél több szabadtéri programot

Örök igazság, hogy minél több az élmény, annál emlékezetesebb a vakáció. A Carbona orvosa szerint a testi-lelki felfrissülés szempontjából az a szerencsés, ha a pihenést és az aktív időtöltést harmonikusan ötvözzük. Mindenképp használjuk ki a napfényt, a jó időt, a tiszta levegőt.


Viszketés, korpa és hámlás

2020. július 26.

Fotó: gettyimages.com

Nyáron, amikor mindenki a legjobb formáját szeretné hozni, nagyon kellemetlen lehet a korpás haj és az emiatt felmerülő gyakori vakarózás. Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus, trichológus a professzionális megoldási lehetőségekről beszélt.

A trichológia a haj és a fejbőr tudománya

A trichológia szó a latin tricho szóból eredeztethető, ami hajat, szőrt jelent. A hajgyógyász maga a hajas vagy haj nélküli fejbőr (skalp) problémáinak feltérképezésével, ápolásával foglalkozik. Mint sok más esetben, a hajon, a fejbőrön jelentkező tünetek is multifaktoriális okokra vezethetők vissza, és míg a genetikai és hormonális okokat orvossal kell kezeltetni, addig a hajas fejbőr kozmetikai kezelése a trichológus feladata.

  • Tulajdonképpen a fejbőr három rétegével foglalkozunk: a legfelső, vagyis a hámréteggel, az irharéteggel és az irha aljával, az epidermával. Ebben a három rétegben helyezkedik el a hajszál, így ezeket a rétegeket, valamint a haj gyökerét és a hajszál belsejét vizsgáljuk – hangsúlyozza Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikus mestere, gyógykozmetikus, trichológus. – A probléma okának feltárása után pedig számos eszköz van a kezünkben, hogy javítani tudjunk az állapoton, esetleg meg is szüntessük a gondot, illetve, hogy bőrgyógyász bevonásával komplex kezelést biztosítsunk.

További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...414243...122