


Információk, érdekességek
Édesapám vesebeteg, én is az leszek?
2011. október 07.
Amikor a szűk körű családban felbukkan egy súlyos, krónikus betegség, első gondolat, hogy gyógyítható-e a betegség, együtt lehet-e vele élni, és a legfontosabb: mikor gyógyulhat fel szeretett családtagunk. A betegség lefolyása során azonban felmerül egy másik kérdés, mi okozta a betegséget, vajon örökletes-e, és esetleg mi magunk is veszélyben vagyunk.
Számos vesebetegség létezik: nagy részük nem örökletes, hanem szerzett, életmódunk és a környezeti hatások együttes következménye. Egy másik részük ugyan veleszületett, de nem örökletes. Vannak azonban vesebetegségek, amelyek öröklődnek, bár ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy a közvetlen hozzátartozók mindenképpen betegek, lehetnek csak hordozói a kóros géneknek. Az öröklődés ugyanis – az örökítő anyagban (DNS) történt változás függvényében lehet úgynevezett domináns, recesszív, valamint nemhez kötött. Ennek megfelelően, amennyiben a családban vesebetegség fordult elő, feltétlenül jelezni kell ezt a kezelőorvosnak.
Gyógyíthatóak lesznek az öregedéssel járó betegségek?
2011. október 03.
Szerveink öregedő sejtjeit érett őssejtek pótolják, melyek elősegítik a károsodott vagy már működésképtelen sejtek cseréjét. Ezeknek az őssejteknek a pusztulását sikerült kutatóknak megakadályozni, és ezzel egész sor, a kor előrehaladtával megjelenő vagy romló betegség kezeléséhez segítséget nyújtani.
SZÍV SN Program - egyedülálló kezdeményezés hazánkban
2011. szeptember 30.
Küldetésük az információhiányból adódó kiszolgáltatottság csökkentése és a betegek , családtagok, érdeklődők számára a megfelelő együttműködés kialakítása.
Elindult, egy még hazánkban ismeretlen program, a SZÍV SN program. A Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központjának munkatársai, betegei hoztak létre egy új kezdeményezést,a civil beteg programot.
5 kérdés 5 válasz a laktózérzékenységről
2011. szeptember 28.
Mi az a laktózérzékenység, kialakulhat egyik napról a másikra, honnan tudhatom, hogy ebben szenvedek és hogyan lehet kezelni ezt a betegséget? Csak néhány kérdés amire a válasz csak egy kattintásra van!
2030-ra a kiégés-szindróma lehet a leghalálosabb betegség!
2011. szeptember 27.
Ha kiégésről van szó, a szakemberek már népbetegségről beszélnek. Az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) egyik legfrissebb felmérése szerint a kiégés (burnout) 2030-ra első helyen fog állni a leghalálosabb betegségek között, megelőzve a szívinfarktust és az AIDS-t is.
A Mercer HR tanácsadó cég felmérése, melyben fél év alatt 17 különböző országból közel 30 ezer amerikai munkavállalót kérdeztek meg, megmutatta, hogy szemben a 2005-ös 23%-kal, jelenleg az amerikai dolgozók 32%-a új munkahelyet keres a jelenlegi helyett. További 21%-uk nem biztos felmondásában, azonban gondolatban már rég elhagyta munkahelyét. A távozás aránya a fiatalabbak körében nagyobb arányú, a 25-34 év közötti alkalmazottak körében 40%, míg a 24 évesek és annál fiatalabbak körében 44%.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...197198199...259