sub

Információk, érdekességek

Tévhitek a mesterséges édesítõszerekrõl

2007. október 04.

Mi az igazság az aszpartám tekintetében? 


Naponta találkozhatunk az E-számokként emlegetett adalékanyagokkal, és néha nehezen igazodunk el azon, hogy melyik mire jó. Így van ez a mesterséges édesítõszerekkel kapcsolatban is...


Ellenõrzött elõállítás


Az adalékanyagokat szigorúan ellenõrzött körülmények között lehet csak elõállítani és felhasználni. Kutatók határozták meg azt, hogy egy-egy adott anyagnak mennyi a maximálisan felhasználható mennyisége, éppen azért, hogy ne jusson belõle senkinek a szervezetébe a napi elfogadható szintnél több azáltal, hogy többféle termékben is elfogyasztotta aznap.


Éhség - lehet vele élni barátságban is

2007. szeptember 23.

Az éhség a legjobb barát. Mégis, a krónikus diétázók a legnagyobb ellenségüknek tartják. Senki sem szereti, ha éhes. Rémületet okoz, ha éhség esetén nincs étel a közelben. Ugyanakkor az emberek többsége nem akar hízni. Az is igaz viszont, hogy mindahányszor egy falatot a szájába vesz valaki, és közben fizikailag nem éhes, az a csípõn, combon, hason és más, nemkívánatos helyen hízást eredményez. Meg kell tanulni tehát hallgatni az éhség szavára, és tiszteletben tartani a jelzéseit - ez az elsõ lépés azon az úton, melynek a végén ön barátságban lesz a testével.


Az éhség nem más, mint hogy a test jelzi: "üzemanyagra" van szüksége. Tudatja az emberrel, mikor kell ennie vagy innia. Olykor csak "el kell állni az útból", hogy a test ügyelhessen magára. Mégis, ez az "útból való elállás" okozza a nehézséget a legtöbb diétázónak, mert ennél a pontnál elakadnak. A legfontosabb, hogy csak az éhségérzet megszûnéséig szabad enni, utána azonnal meg kell állni.


Citrusfélék - ezeregy gasztronómiai lehetõség

2007. szeptember 21.

A citrusfélék elõnyeit a világ minden tájának táplálkozástani szakemberei dicsérik, ám e gyümölcsök nem csupán az egészség forrásai, hanem különleges ételek is egyben. Felhasználásuk a gasztronómia minden területén színesíti az ételeket, italokat, desszerteket.


Az a csodálatos mandarin és a narancs


Csupán meg kell pucolni és ki kell facsarni néhány narancsot ahhoz, hogy frissítõ, ízletes és élénkítõ üdítõhöz jussunk. Ez a legkönnyebb és legkézenfekvõbb felhasználási módja ennek a gyümölcsnek, melynek gazdag és változatos gasztronómiai története van.


Helyes táplálkozás

2007. szeptember 15.

A középkorú emberek életvitelében, szokásaiban, egészségi állapotában még jelen vannak a felnõttkori sajátosságok, de már tapasztalhatók az idõskor egyes jelei is. Ebben az átmeneti állapotban mind a nõk, mind a férfiak szervezetében - külsõ jegyek formájában megmutatkozó - átalakulások történnek, ezeket pszichés változások is kísérik.


A változókorban már nem könnyû befolyást gyakorolni a kialakult szokásokra és életmódra, azonban még mindig nagyobb sikereket érhetünk el e téren, mint idõskorban.


Ebben az életszakaszban az emberek nagy részének romlik az egészségi állapota, sokan elhíznak, a nõk pedig a változókor (klimax, menopauza) kellemetlen tüneteit tapasztalják magukon. Az állapotromlás megakadályozása, az egészségi állapot javítása, valamint a tünetek enyhítése érdekében mindenkinél életmódbeli változtatásokra lenne szükség.


Mennyi édességet ehetünk büntetés nélkül?

2007. szeptember 08.

A helyes táplálkozás alappillére a változatosság és a mértékletesség. Mindent lehet enni, sõt a változatosság kell is a szervezetnek, hogy minden tápanyagot, szükséges vitamint megkapjon. Ugyanez vonatkozik az édességek fogyasztására is.

 

Nem tilos, csak a helyes mennyiséget kell megválasztani, ami még belefér a napi evésbe-ivásba. Az édességfogyasztás egyik legfontosabb irányelve, hogy ne fõétkezések helyett, hanem azok végén, záró fogásként kerüljön az asztalra.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...260261262...285