sub

Információk, érdekességek

Ünnepi hangolódás

2016. december 22.

Karácsony varázsa örök. Hogyan hangoljuk magunkat az ünnepre? Hogyan tehetjük igazán meghitté az adventi készülődést és aztán az ünnepet?

Sokszor halljuk, hogy itt a Karácsony a nyakunkban, pedig a szívünkben kellene lennie. Annyira rohanó az a tempó, amiben élünk, annyira értékcikk szagú lett a Karácsony is már, hogy szinte észre sem vesszük az ünnep, a fény erejét benne. Pedig jó lenne, mert a csendre, a fényre, a velük együtt megjelenő igazi szeretetre mindannyian vágyunk.

Én magam is féltve őrzöm ennek az ünnepnek a szentségét. Komolyan veszem az adventi időszakot. Kevesebbet dolgozom, többet pihenek és egyszerűen hangolódom.
Hangolom magam a lassabb, szeretettelibb jelenlétre. Tudatosan teszem, mert különben elsodródom, és elszalasztom a pillanatok varázsát.

Advent valóban a felkészülés időszaka. Ebben az időszakban lehet böjtölni, többet pihenni, megállni és elcsendesedni. Az időjárás is segít minket, hiszen hamar sötétedik, hidegek az esték, és ebben a hidegben jól esik egy forró tea, forralt bor, egy jó film vagy jó könyv, egy baráti beszélgetés.

 


Advent - az aktív elvonulás időszaka

2016. december 21.

Az adventi időszakkal összefüggésben általában az elvonulást, a várakozást, az aktív, külső tevékenységek háttérbe szorítását és az elmélkedések előtérbe helyezését szokás emlegetni. Mindez természetesen helytálló, hiszen a természet lecsendesedésével, elsötétedésével az embernek is ezt a kozmikus működést érdemes követnie.

Azonban arról kevesebb szó esik, hogy a láthatatlan oldalon éppen ilyenkor „zajlik” a cselekvés, hiszen a Nap egyre több időt tölt az alsó égbolton, amely a belső világunk szimbóluma. Ahol pedig a Nap van, ott megjelenik a cselekvés fontossága.

Ahogy kint, a látható világban a sötétség veszi át a főszerepet, bent, a lélek világában éppen fordítva történnek az események. A Nap a cselekvés, a cselekvő én szimbóluma. Világító jellegéből adódik ez a szerepe, hiszen akkor és ott tudunk ténylegesen cselekedni, amikor és ahol világos van.

 


Kisállatot szeretne karácsonyra? – 5 hasznos tanács a kisállattartáshoz

2016. december 20.

Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.

1. Mennyi időt tudunk szánni rá a mindennapokban?

Házi kedvenc választásakor fontos átgondolnunk, hogy mennyi időt tudunk rá szánni. Köztudott, hogy egy kutyát naponta többször sétáltatni kell, a játékra szánt időnk pedig soha nem elég neki, ám egy tengerimalac vagy egy nyuszi is igényel napi fél-egy órás társaságot. Nem szabad megfeledkezünk arról sem, hogy kisállatunk családtag, így a programok szervezésekor is gondolnunk kell rá. A sokat utazóknak előre érdemes végiggondolniuk, távollétükben hogyan gondoskodhatnak kedvencükről, vagy hogyan tudják magukkal vinni őket.

Számoljunk azzal is, hogy az első pár héten különösen szüksége lesz a törődésre, hogy biztonságban érezze magát új otthonában, kialakuljon a bizalom és megismerje a házirendet.


Vendégvárás könnyen

2016. december 19.

Az év vége általában vendégeskedéssel telik. Ha nálad tervezitek a családi ünnepséget, barátokat látsz vendégül, vagy esetleg szilveszteri buli szervezésére adtad a fejed, akkor érdemes már foglalkozni az előkészületekkel.

Vendégvárás, ünneplés, lakomázás?

A baráti, családi találkozók a teljes élet részei, ahogy a finom vendégváró falatok is egy-egy ilyen ünnepség elmaradhatatlan szereplői. Ha év közben a kiegyensúlyozott étrend szabályai szerint táplálkozol, akkor most akár úgy is érezheted, némi kilengés belefér. 

Valóban karácsonykor, szilveszterkor mindenki egy kicsit megengedőbb a nassolás, az édességek, a desszertek terén. Ha szeretnéd mégis keretek között tartani a falatozást és a kalóriákat, akkor készülj olyan vendégváróval, édességgel, amivel megkönnyíted a választást mindenkinek. 


Azért óvatosan, még a legkönnyebb, kevésbé kalóriadús finomságok is túlzott teltségérzetet okozhatnak, januárra pedig plusz kilókat is akár, ha mértéktelenül fogyasztjátok őket!
Tippek finom, de kímélő vendégvárókhoz - sós mégsem pogácsa

 


4 jótanács a mikulásvirág gondozásához

2016. december 06.

A legfontosabb tennivalók, hogy növényünk ugyanolyan dús és zöld maradjon, mint ahogy az üzletben megvásároltuk.

Vaskos, zöld lombozat, erős, színes fellevelek, bimbós virágok és finoman elágazó gyökerek: megfelelő körülmények között tartva ilyen a mikulásvirág. Ragyogó szépségét az ünnepek utáni időszakra is megőrizhetjük, egészen Újévig. A lankadó, sárguló vagy lehulló levelek annak a jelei, hogy valami nincs rendben a növény ápolása körül - olykor már a vásárlás előtt -, ám a tünetekből minden esetben kiolvashatjuk, hogy mi állhat azok hátterében.

1. Sárguló és lehulló levelek: hideg vagy pangóvíz
Ha a mikulásvirág zöld lombja sárgára színeződik mielőtt lehullik, biztos jele annak, hogy a növény gyökérrendszere károsodott. Ennek a pangóvíz vagy a hideg a leggyakoribb oka. Ez a kedvelt, télen virágzó dísznövény nem tűri a 15 oC alatti hőmérséklet és ugyanígy a pangóvizet sem. Éppen ezért jól csomagoljuk be a növényt, amikor hazavisszük a virágüzletből, és a lehető leghamarabb érjünk vele haza. Otthon helyezzük 15 és 22 oC közötti hőmérsékletű helyiségbe, és minden második nap gondosan öntözzük meg kézmeleg vízzel. Vigyázat! A cserépalátétben vagy a kaspó aljában soha ne álljon víz, mert a mikulásvirág azt nem szereti.

 


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...293031...60