Információk, érdekességek
A késõn szülõ nõk tovább élnek
2009. május 15.
Ha egy nõ elõrehaladott korban szül gyereket, valószínûleg tovább fog élni, mint egyébként.
Így fogalmazta meg kutatása eredményét Ken R. Smith, az amerikai Utah Egyetem kutatója. Csapatával megvizsgálta a szövetségi állam népesség-nyilvántartó adatbázisát, amely 1,6 millió mormonnak és utódaiknak az adatait tartalmazza. Elemezték négyszázezer, 1609 és 1850 között Quebecben élt kanadai adatait is. Mint a Journal of Gerontology szaklapban megírták, arra az eredményre jutottak, hogy azoknál a nõknél, akik negyvenöt évesen vagy még késõbb szültek, csökkent a halálozás esélye.
Allergia és várandóság
2009. május 09.
Egyszerû elõvigyázatosság segítségével a kismama 30%-kal csökkentheti az allergia kockázatát a bébinél. És megkímélheti az asztma vagy az ekcéma ezer bajától.
Amikor a két szülõ allergiával küzd, az esetek 70–80%-ában a gyermeküket is valószínûleg érinti. Ha a kicsi ilyen irányban veszélyeztetett családból kerül ki, a szakember azt tanácsolja, hogy a problémával idejekorán foglalkozzanak. Hiszen már jóval a születés elõtt a baba ki van téve mindenféle allergiát okozó anyagnak. A terhesség ötödik hónapjától kezdve a magzat ténylegesen érzékeny lehet az atkákra, a pollenekre vagy az állati szõrökre.
A gyermeki agya
2009. április 26.
Milyen veszélyei vannak az anya helytelen táplálkozásának a gyermek agyi fejlõdésére nézve?
Az agy mérete a születés és a hatodik hónap közötti idõben megkétszerezõdik, két éves korra megháromszorozódik és öt éves kor környékére éri el felnõttkori térfogatát.
A gyermeki ízlelés érzéketlenebb az édes ízre
2009. április 22.
Német kutatók vizsgálata szerint a gyerekek sokkal nagyobb cukortartalmú ételeket éreznek édesnek, mint a felnõttek.
400, három és nyolc év közötti gyermek részvételével végzett kísérlet kimutatta, hogy a gyerekek csak literenként 8,6 gramm cukortartalomtól éreztek édesnek egy élelmiszert - ez egy átlagos limonádé értékének felel meg.
A babák már az anyaméhben álmodnak
2009. április 21.
Az anyaméhben még minden nyugalmas: a magzat alszik, és közben szép csöndben cseperedik.
De mikor kezd el álmodni? Ennek a kérdésnek jártak utána német kutatók - juhembriók segítségével. A jenai egyetem kutatója, Karin Schwab és csapata kiderítette, hogy az állatok agya százhat nap után kezd el olyan jellegzetes és rendezett jeleket leadni, amelyeket álomként lehet értelmezni.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...264265266...289