sub

Információk, érdekességek

Szénanátha: melyik orrcsepp az igazi?

2011. augusztus 09.

Nagyon mellégfoghatunk, ha a patikában magunk válogatunk az orrdudulást enyhítő szerek között.

Április elsejével – egyéb gyógyszerek mellett - egy sor allergia elleni készítménynek is csökkent a társadalombiztosítási támogatása. Mindez a felhasználói szokások átalakulásához vezethet. Előtérbe kerülhet az „öngyógyszerezés", hiszen ha a szakorvosi felírás vagy javaslat mindössze 300-500 forint előnyt jelent a páciens számára, sokaknak már nem éri meg erre időt fordítani. Ha viszont a patikában maguk válogatnak például az allergiás orrdugulást enyhítő készítmények között, nagyon melléfoghatnak.


Mit tegyen a kezdő pollenallergiás?

2011. augusztus 07.

Egy-egy fázósabb februári napon eszünkbe sem jut, hogy elindult az allergia-szezon, pedig a pollen naptárak figyelmeztetnek: kezdődik. Februárban már virágzik az éger, a mogyoró, márciusban a fűz, a juhar, a nyárfa és így tovább, szépen lassan a levegőbe kerülnek a fű – és fafélék tüneteket kiváltó virágporszemcséi.


Parlagfű allergiás? Ne egyen dinnyét!

2011. augusztus 06.

Allergia, pollenTöbben megfigyelhették már, hogy allergiás panaszaik - főleg allergiaszezonban - olyankor is erősödnek, amikor nincs semmilyen jel arra, hogy az allergén-koncentráció emelkedett lenne a környezetben. A panaszokat ez esetben keresztallergia is okozhatja.

A keresztallergia azt jelenti, hogy bizonyos anyagok képesek más anyagot helyettesíteni, utánozni, ami az allergiás tünetek megjelenését eredményezheti. A keresztallergia hátterében az anyagok kémiai szerkezetének hasonlósága áll. Olyan kicsi a két anyag közötti különbség, hogy sok szervezet, különösen akkor, ha már fokozottan érzékeny az egyik anyagra, nem tud különbséget tenni közöttük. Egyik legismertebb a görögdinnye-parlagfű keresztallergia.


Veszélyes-e a darázscsípés?

2011. július 28.

darázsA rovarcsípés-allergia az egyes rovarok csípése következtében, az egyén immunrendszerének válaszkészségétől függően kialakuló túlérzékenységi reakció. Csípést okozhat szúnyog, darázs, méh, bögöly, pók, hangya, kullancs vagy vízparti nyaraláskor a medúza és a tengeri sün is. Magyarországon a lakosság mintegy 2 százalékát veszélyezteti túlzott érzékenység a rovarcsípések miatt. A leggyakoribb allergiás reakciót okozó rovarok Európában a méhek és darazsak.


Nyáron súlyosbodhat az asztma

2011. július 26.

Az allergiás asztma az asztmás betegségek leggyakoribb típusa. Az asztmás gyermekek közel 90 százalékánál, a felnőttek 65 százalékánál jelentkezik egy időben szénanátha is. A tavaszi és nyári időszakban magas a levegőben található allergének száma, így különösen fontos, hogy a betegek megismerjék az asztmás rohamot provokáló tényezőket és a megelőzés lehetőségeit.

Ezekről beszélt dr. Dózsa Izabella, a Budai Allergiaközpont tüdőgyógyásza, allergológusa.


További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...555657...68