Információk, érdekességek
Súlyos betegségre is utalhat a rossz lehelet
2006. augusztus 13.
Orvosok szerint a rossz leheletet komolyan kell venni, mert az súlyos betegségek előjele is lehet.
A rossz lehelet sokkal komolyabb forrásokra vezethető vissza, mint a hagyma vagy fokhagyma, illetve a kihagyott fogmosás. A bűzös lehelet lehet ínybetegség, száraz száj, vagy egyéb, nem éppen egészséges állapotra utaló jelzés.
Sajnos a legegészségesebb embernél is előfordulhat a bűzös lehelet. Walter Bretz kutató szerint, nincs olyan ember a földön, aki virágillatú szájjal ébredne fel reggel.
Nyári jó tanácsok sérülés esetén
2006. augusztus 07.
Júliusban már a nyár kellős közepén vagyunk. Kikapcsolódunk, nyaralunk, utazunk, pihenünk, de tartsuk szem előtt, hogy ezzel együtt nagyobb az esélye a kisebb-nagyobb sérülések keletkezésének. Ne feledjük, hogy a gyógyulási időt, a seb későbbi sorsát az első ellátás alapvetően befolyásolja. Ehhez adunk néhány jó tanácsot a jódtartalmú fertőtlenítőszer használatával.
A legfontosabb annak felismerése és eldöntése, hogy szükséges-e azonnali sürgősségi ellátás vagy elegendő később felkeresni az orvost. A sérülés eredete és mértéke alapján kell mérlegelni (horzsolt, vágott, szúrt, harapott, mély, felszíni, kiterjedt seb).
Végzetes is lehet a rovarok csípése
2006. július 24.
A bőrgyógyász szerint a hártyásszárnyúak szúrásai a legveszélyesebbek. Pónyai Györgyi bőrgyógyász, a Semmelweis Egyetem Bőr- és Nemikórtan Klinikájának tanársegédje a Magyar Nemzetnek kifejtette, hogy nyáron sok kellemetlenséget okoznak a különféle rovarcsípések, amelyek következményei fajtól és egyéni érzékenységtől függően apró, alig viszkető foltoktól a hólyagos gyulladásig terjedhetnek. A csípés kezelését megkönnyítheti, ha sikerül megőrizni a kiváltó rovart. A hideg borogatás, viszketéscsillapító rázókeverékek, vény nélkül kapható antihisztaminok, gélek vagy kenőcsök gyorsan megszüntetik a kellemetlen érzést. Ha azonban elfertőződnek, akkor antibiotikumot kell szedni, amit csak orvos írhat fel.A napsütés bajjal is járhat...
2006. július 22.
Azt már talán mindenki tudja, hogy a túlzásba vitt napozás káros, azt azonban valószínűleg kevesebben, hogy a napfény bizonyos komponensei veszélyesebbek a többinél. A leégésért elsősorban az ibolyántúli, azaz ultraviola (UV) sugárzás a felelős, amely önmagában is három sugárzási tartományra oszlik.
Az UV-C nem éri el a Föld felszínét, ami jobb is, hiszen az UV-C fény elpusztítja a mikroorganizmusokat. Az UV-B-t a napfény hatására kialakuló bőrrák első számú felelősének tartják. Ezek a sugarak okozzák a leégést, melynek következtében 4–6 óra elteltével a bőr erős pirosodása észlelhető, ezt égető, viszkető érzés, súlyosabb esetben hólyagképződés kíséri.
Leégtem… Mit tegyek?
2006. július 19.
A mértéktelen napozással járó negatív következményeket rendszerint meg sem halljuk. Pedig életbe vágó, hogy gondoljunk rájuk, ugyanis a fiatalkorban elszenvedett rendszeres napégés következményeként az 50 éven felülieknél bizonyítottan halmozottan jelentkeznek a különböző bőrbetegségek, a bőrrák, illetve annak legveszélyesebb formája, a melanóma.
Utóbbi halált is okozhat. Érdemes tehát az egészség megőrzése érdekében megfogadni a szakemberek tanácsait. Dr. Vágó Áron bőrgyógyász és Kecskeméti Viktória kozmetikus egybehangzóan állítja, hogy a bőr egészségének megőrzése alapvetően nem pénz kérdése. Ám ha már nem vettük figyelembe a megelőzésről szóló intelmeket, nézzük, mit tehetünk a leégett bőrrel!
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...157158159...165