Információk, érdekességek
5 dolog, amit a pasik utálnak az első randin
2021. március 19.
Nemcsak a nőnek fontos az első benyomás. Egy férfi számára is lényeges mindaz, amit az első, kettesben eltöltött randin megtud rólad. Ha nem figyelsz oda bizonyos dolgokra, akkor felesleges arra számítanod, hogy lesz folytatás! Nézzük a legtipikusabb hibákat, amiket a nők elkövetnek az első randin.
Ne késs túl sokat!
Természetesen nem az illemtankönyv által is előírt 5 perces késére gondolok. Rendben van, hogy sok készülődést igényel az első randi. Nehéz beosztani az időt otthon, miközben a tökéletes sminkre és öltözékre törekedsz. Nem könnyű mindent elintézni, minden szexi kiegészítőt magadra tenni, és még pontosan oda is érni a megbeszélt helyre. De azért próbálkozz meg azzal, hogy ne várasd órákig azt a szerencsétlen fiút! A negyed óránál hosszabb késés már nem hogy nem illik, de egyenesen bunkóság! Ne ásd el magad már a kapcsolat leges legelején! Ha az első randiról elkésel, akkor elég nehéz lesz meggyőznöd a fiút arról, hogy te az életben egyébként pontos vagy, csak most véletlenül, a nagyfokú izgatottság miatt csúszott ki az idő a kezed közül.
Nem hagyod szóhoz jutni
A nők általában sokkal közlékenyebbek a férfiaknál. Éppen ezért fennáll annak az esélye, hogy annyira belelovallod magad a mesélésbe, hogy észre sem veszed, hogy társad már percekkel azelőtt elvesztette valahol a fonalat, és nem is érti már, hogy miről csacsogsz olyan kitartóan. Egy férfival éreztetni kell, hogy nőiségedből adódóan készséges és odafigyelő vagy. Biztosítanod kell arról, hogy érdekel téged az ő világa is, és engedd őt megszólalni, mesélni magáról. Egyébként annak, hogy csak te beszélsz magadról az is egy nagy hátránya, hogy lelkesedésedben minden olyat elmondasz, aminek lehet, hogy csak egy későbbi randin lett volna itt az ideje. Félő, hogy a túl nagy kitárulkozás megrémíti a fiút, vagy egyenesen elveszti kíváncsiságát irányodba. Ne kövesd el ezt a hibát sem. Tarts magad körül egy vonzó, sejtelmes ködöt, ami nem enged minden részletet átlátni!
Az előző pasim…
A férfiak büszke lények. Ne gázolj már az elején bele hiúságukba, és önérzetükbe azzal, hogy az addigi kapcsolatadat feltárva az előző pasijaidat isteníted! Nem szép dolog már az elején összehasonlítgatásokat végezni. És minden bizonnyal nem is gyümölcsöző. Ha szeretnéd, hogy legyen következő randi is, akkor ne ecseteld a múltat. Ezt ráér majd később megtenni, amikor a férfi maga érdeklődik a részletek iránt. De akkor is ügyelj arra, hogy a beszámolót milyen módon és stílusban teszed!
Sok állatfaj betartja a távolságtartást, ha beteg van köztük
2021. március 14.
Az állatok maguktól, ösztöneikre hallgatva gyakorolják a biztonságos távolságtartást, ha beteg van köztük – olvasható a Science tudományos magazin friss számában megjelent tanulmányban.
A hangyák, a vérszopó denevérek vagy a mandrill nevű majomfaj már jóval azelőtt gyakorolta a biztonságos távolságtartást beteg társaikkal, hogy az ember a világjárvány miatt rákényszerült volna.
Csak néhányat mutatott be a távolságtartást végző fajok közül friss tanulmányában egy amerikai kutatócsoport. “Ösztönösen otthon maradunk és csökkentjük a másokkal való kapcsolatokat, amikor betegek vagyunk. Ezt látjuk számos állatfajnál, de az ember gyakran elnyomja magában az ösztönt, amiért nagy árat fizet maga és a közössége is, mivel nyomás van rajta, hogy tovább dolgozzon és iskolába járjon” – mondta el az eurekalert.orgnak Dana Hawley, a Virginiai Egyetem Természettudományi Karának biológusa, a kutatás vezetője.
Azért választották a tanulmányhoz a vérszopó denevéreket, mert ezt a fajt már alaposan kutatta a tudomány, ismert, hogy – szemben a gyümölcs- vagy rovarevő denevérekkel – erős társas kötelékben élnek, megosztják az élelmet és tisztogatják egymás bundáját.
A kutatók egy baktérium sejtfajának egy darabkáját injekciózták a denevérekbe. Ez nem ártott az állatoknak, de kiváltotta az immunválaszt és a betegség alatti viselkedést, így az aktivitásuk csökkenését vagy a mások bundájának ritkább tisztogatását. “A passzív közösségi távolságtartás a vérszívó denevéreknél a betegség alatti viselkedés mellékterméke: a beteg állat letargikus lehet, így az energiáit az immunválaszra fordíthatja. Láttuk, hogy ez az enerváltság csökkenti az állatok közötti interakciót, a kurkászást is” – magyarázta Sebastian Stockmaier, a kutatás egyik résztvevője.
Vizsgálták a járvány és az alvás kapcsolatát
2021. március 13.
Új megközelítéssel, a szomatikus és a szorongásos tünetek szempontjából vizsgálta az alvás és a koronavírus-járvány kapcsolatát Simor Péter, az ELTE Pszichológiai Intézet adjunktusának vezetésével egy nemzetközi kutatócsoport.
Az alvásminőség és a nappali élmények időbeli összefüggését elemezve arra az erdményre jutottak, hogy egy rosszabb éjszaka után a vizsgált személyek negatívabb pszichológiai állapotról, például a koronavírus jellegzetes tüneteiről számoltak be. Tehát az éjszaka minősége előrejelezte a nappali tüneteket, viszont ezek nem jelezték előre a következő éjszaka alvás minőségét. Az viszont, hogy az adott napon a médiában milyen halálozási adatokról olvastak az érintettek, valamelyest meghatározta mind a nappali tüneteket, mind az éjszakai alvást.
Az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar (PPK) munkatársai a járvány első hulláma alatt végeztek kérdőíves felmérést. A munkában Simor Péter mellett Polner Bertalan, a BME Kognitív Tudományi Tanszék oktatója, Nagy Tamás, a ELTE Pszichológiai Intézet adjunktusa és belga, valamint spanyol kollégák vettek részt. A felmérést magyar, spanyol és belga alanyok bevonásával végezték.
A kutatók a felmérésben egészséges emberek alvását vizsgálták. Mint írják, a fertőzés terjedésével és a halálozásokkal kapcsolatos számadatok folyamatos követése, a szabadságunkat és a társas kapcsolatainkat jelentősen korlátozó intézkedések sajátos helyzetet teremtettek.
“Várható volt, hogy mindez egészséges emberekben is szomatikus tüneteket vált ki, erősödnek a szorongásos tünetek, a hipochondriára kevéssé hajlamosakat is utoléri az úgynevezett nocebo-effektus, vagyis a rossz közérzet, gyengeség, száraz torok, enyhe köhögés tüneteit akkor is észlelhetjük magunkon, ha igazából semmi bajunk nincs, csak túl sokat hallunk a koronavírus okozta tünetekről. Emellett várható volt a szorongást keltő gondolatok eluralkodása is, az, hogy nem tudunk szabadulni ettől az alapvetően negatív témától és másra koncentrálni” – magyarázta a pszichológus.
A beszámoló szerint a kutatók 2020 áprilisában és májusában vették föl az adatokat. “Az első hullám idején még a mostaninál is kevesebb biztos tudásunk volt a járvánnyal és a vírus okozta betegség lefolyásával kapcsolatban, és ez fokozta a szorongást, illetve még nem alakultak ki azok az egyéni megküzdési stratégiák, amelyek segítenek átvészelni ezt az időszakot” – írják.
A kutatás módszertani újdonságát az adta, hogy az adatfelvételnél nem arra kérdeztek rá a résztvevőknél, hogyan változott a korábbihoz képest az alvásuk, hanem két héten át figyelték az alvásminőséget a finom pszichés változások indikátoraként. Végül 166 egészséges felnőtt adatait elemezték.
Hogyan kell nőnek lenni?
2021. március 08.
Sokat beszélgettem barátokkal mostanában arról, hogyan változtak meg a nők az utóbbi években. Ezt az "egyenjogúság" dolgot úgy érzem, kicsit félreértelmeztük. Az egyenjogúság nem azt jelenti, hogy úgy kell viselkednünk, mint a férfiaknak, hogy úgy kell káromkodni, mint focimeccseken szokás, olyan keménynek kell lennünk, és úgy is kell kinéznünk. Most elsősorban a "kinézettel" szeretnék foglalkozni, és azzal, mit is jelent nőnek lenni. Ugyanis a napokban elhangzott az a kérdés, hogyan kell megélni a nőiséget.
De maradjunk kicsit a kinézetnél. Divat lett a rövid haj. Azt mondják – rövidhaj párti ismerőseim – hogy rövid hajjal is lehet valaki nőies. Persze, ez igaz. De azért azt ne felejtsük el, hogy van az a mondás, ami igaz szokott lenni, hogy ahogy bent úgy kint, és ahogy kint úgy bent. Ahogyan a belső világunk hat a külsőre, úgy a külső is a belsőre. Sok nőnek gondot okoz a nőiség megélése. Kemények, és azt hangoztatják, keménynek kell lenni, mert az élet kemény. Ha te is így gondolsz az életre, akkor próbálj visszaemlékezni, kitől hallottad először ezt a mondatot, hogy az élet kemény. Bárki volt az, valószínűleg nem volt boldog ember. Én is hallottam a családomban hasonló kijelentéseket, és őseimnek tényleg kemény élete volt. Még akkor is, ha valaki választhatta volna a könnyebb utat, mert megkapta a választás lehetőségét. Viszont „az élet kemény” program mindent felülírt.
Mi a titka annak, hogy végre jó dolgok történjenek velünk?
2021. február 23.
"Az élet nem más, mint egy üres vászon - festhetsz gyönyörű jelenetet, tájképet, vagy festhetsz fekete szellemeket és veszélyes embereket. Tőled függ. Az élet csupán egy lehetőség. Megad mindent, amire szükséged lehet: és most csináld magad!" - mondja Osho.
Ugyanakkor a hogyanra valahogy nincs ott a válasz…Ebben a cikkben ezt fogjuk körüljárni. Bemutatok néhány egyszerű "praktikát" amivel elérhető, hogy végre tényleg jó dolgok történjenek az életünkben. Arra is kitérek, hogy miért nem sikerült idáig. Kíváncsi vagy?
Nemrég meglepve figyeltem fel arra, hogy egy cikket, ami azt ígérte, hogy végre nyugis időszak jön és az elmúlt időben azért volt annyi nehézségünk és azért nem sikerült semmi az életünkben, mert azok a fránya bolygóhelyzetek nehezítették az életünket… Na de most jön a „Kánaán”. Csak a facebook oldalamon keresztül több mint 19000 emberhez jutott el és én - úgymond - egy kis láncszem vagyok a megosztások tengerében.
Ez ráébresztett valamire. Az emberek még mindig egy csodára vágynak és ÖNIGAZOLÁSRA. Mit értek ez alatt? Ezt: „Nem én vagyok a hibás, hogy nem sikerül semmi az életemben” A szemét főnököm, a szomszéd, a társam, a szüleim, a gazdasági helyzet, a hatalmon lévő párt, a bankok és még sorolhatnám…. Mintha mindenki azt szeretné, hogy az ölébe hulljon minden jó. Aztán csodálkoznak, hogy a beígért nagy csoda miért nem történik meg, és ők miért, ó miért vannak még mindig kizsákmányolva, földbe taposva, miért tengetik nyomorogva az életüket???
Két hírem van ezzel kapcsolatosan. Melyikkel kezdjem a jóval vagy a rosszal?
Kezdem a rosszal, mint a mesékben: ki kell, hogy ábrándítsalak: nem létezik olyan, hogy varázsütésre minden jóvá változik. Nem bizony, ezért tenni kell! Ráadásul ÖNMAGAMON kell változtatnom, nem a világon. Sőt még csak nem is okolhatok senki mást az életem minőségéért, mert ÉN teremtettem meg olyan szarnak, hogy majd megfulladok benne…
De durva! Nem? Sőt már hallom is, ahogy tiltakozol: Nem ezt ígérted!!! Félrevezettél! Én azt szeretném tudni, hogy végre hogyan történhetnek jó dolgok velem!
Ez a jó hírem – tudod, legyünk túl a keserű pirulán amit le kell nyelni, aztán nézzük meg azt, hogy mi a jó hír.
A titok benne volt már a rossz hírben: ÉN teremtem az életemet – a gondolataimmal. Minden egyes kis gondolatom, legyen az tudatos vagy tudatalatti, az mind-mind azon dolgozik, hogy megjelenjen az életemben. A gondolataim azok, amik megsuhintják a varázspálcát, és amire az univerzum azt mondja: legyen a te akaratod szerint. Tehát mit kell tennem, hogy végre szép életem legyen tele boldogsággal és minden jóval, ami szem-szájnak ingere?
Egyszerű: csak olyanra gondoljak, ami azt segíti elő amit szeretnék az életemben látni. Hadd meséljek el itt egy saját tapasztalatot: Londonban részt vettem T. Harv Ecker Milliomos elme című 3 napos képzésén. Az egyik feladathoz mindenki kapott egy széles gumit, amit a csuklónkra kellett helyezünk. A feladat az volt, hogy párban olvassuk fel a negatív gondolatainkat, amit egy előző gyakorlaton leírtunk. Minden egyes negatív gondolatnál pattanásig ki kellett húznunk a gumit és elengednünk. JAJJ – bizony iszonyúan fájt és rögtön piros lett a helye – de folytatni kellett a gyakorlatot.
Ennek a gyakorlatnak köszönhetően VILLÁMGYORSAN abbahagytam a negatív gondolkodást. Ez nem „csak egy gyakorlat” volt. Minden egyes negatív gondolatunkkal ezt csináljuk a saját életünkben: fájdalmas élethelyzeteket teremtük.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...747576...464