sub

Információk, érdekességek

Ha most elkezdi, tavaszra megújulhat az arcbőre!

2017. március 03.

A borús, hideg időben a legtöbben még az influenza miatt kipirosodott orr, sápadt bőr és szem alatti karikák sminkelésével vannak elfoglalva, vagy épp a téli bőrszárazság ellen küzdenek különböző hidratálókkal. A szezonális bőrproblémák orvoslása mellett azonban sokan a tartósan fennálló panaszok kezelésével is naponta megküzdenek. Tág pórusú bőr, pattanások és aknés hegek kiváló ellenszere a gyógynövényes mélyhámlasztás. Ezt a típusú kezelést ebben az időszakban, még az első napsugarak megjelenése előtt ajánlott megkezdeni! 

Természetes hatóanyagok

A gyógynövényes mélyhámlasztás bőrgyógyászok, kozmetológusok által kifejlesztett, kipróbált és világszerte alkalmazott biológiai eljárás, mely természetes úton avatkozik be a bőr és a kötőszövet struktúrájába –sorolja Peterman Krisztina, a Dermatica kozmetikusa. Ellenben a többi hámlasztásos eljárással, semmilyen kémiai vagy szintetikus hámlasztó anyagot nem tartalmaz. A kezelés előnye, hogy segítségével nem csak a bőr struktúrája újul meg, de segítségével méregteleníthetjük, táplálhatjuk, regenerálhatjuk is a bőrt. A kíméletes, apró formátumban lévő gyógynövény keverék bőrbe masszírozásával ugyanis a hatóanyagok a bőr mélyebb rétegeibe is eljutnak. Már egy kezelés is látványos eredményt hoz, de a legszebb eredmény kúraszerűen végzett mélyhámlasztással érhető el.

 

Megoldás a bőrhibák ellen

A mélyhámlasztást elsősorban a bőr fiatalítására javasoljuk, segítségével a ráncok mélysége csökkenthető. Fiatalabbak esetében szeplők, májfoltok, vagy bőrhibák kezelésére ajánlott, de látványos eredményeket érhetünk el megvastagodott, seborrheás, rossz vérkeringésű, fakó, tág pórusú bőr esetében is A kezelés jótékony hatású comedó képződésre, faggyúmirigy túltengésre és millium képződésre hajlamos bőr esetében, de alkalmazható pattanásos bőr, acnés hegek eltüntetésére is. Anti-aging kezelésekben is használjuk, rugalmatlan, élettelen, korai ráncképződésre hajlamos bőr esetében. A mélyhámlasztás az arcbőr mellett más testrészeken is alkalmazható: kezek öregedési jeleinek, cellulitis, stria esetében, vagy ernyedt hasfal, kar és combon feszesítésre.

Lépésről-lépésre

A gyógynövényes mélyhámlasztás két alkalmas kezelésből áll. Az első kezelés során alkalmazott hatóanyagok és a kíméletes, apró formátumban lévő gyógynövény keverék bőrbe masszírozásának hatására a kezelést követő néhány napon belül a régi bőrréteg egyenletesen leválik. Ez idő alatt a reggeli és esti arctisztításhoz speciális készítményeket szükséges használni, melyek a hámlasztási folyamatra hatnak, ezért ezeket más termékekkel helyettesíteni nem szabad. A hámlási folyamat egyénenként különböző lehet, de a hámló részecskék erőszakos eltávolítása minden esetben kerülendő. Az utókezelés a hámlasztást követő ötödik nap környékén történik. Ez ideig a bőrt víz nem érheti, így a hajmosás is tilos. A bőr teljes regenerációja két-három hetet vesz még igénybe, a kezelést követő 14-28. napon nyeri el a bőr a legszebb állapotát.

A hozzáértés elengedhetetlen

A gyógynövényes mélyhámlasztás egy ún. korpázó és lemezes hámlást előidéző beavatkozás. A kezelést csak orvos vagy speciális képzettséggel rendelkező kozmetikus végezheti. A kezelést végző személy szakmai tudása nemcsak a beavatkozás során, de a bőr állapotának felméréseben is nagyon fontos – figyelmeztet Peterman Krisztina. A mélyhámlasztás a legtöbb bőrpoblémára megoldást jelent, bizonyos esetekben azonban végzése nem javasolt. Kizáró ok például minden fertőző eredetű bőrbetegség. A kezelés nem végezhető allergiás, vagy nagyon érzékeny bőrön, és nem végezhető anyajegyek területén sem.

Szépüljön télen!

A kezelés elvégzésére az őszi-téli hónapok a legideálisabbak, ilyenkor okoz a legkevesebb gondot a napfény, az UV-sugarak kerülése. Az elvékonyodott bőr az új hámréteg felépüléséig ugyanis fokozottan érzékeny a külső hatásokra, így nagy gondot kell fordítanunk a fényvédelemre. A kezelést érdemes hétvégére, szabadnapok köré időzíteni. Az intenzív, szabad szemmel is jól látható hámlási folyamat ugyanis - intenzitástól függően - rendszerint a kezelés utáni 5. napon zárul le. A bőr teljes regenerációja egyéntől függően a 14-28. napot vesz igénybe, erre az időre már látható az eredmény: a megszépült bőr.

forrás: Patika Magazin